GüncelKadın

Mersin’de İstanbul Sözleşmesi nöbeti sürüyor

Mersin Kadın Platformu, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararına karşı başlattıkları nöbet eylemlerine devam ediyor. Kadınlar nöbetlerinde 19 Haziran günü İstanbul'da düzenlenecek İstanbul Sözleşmesi'nden Vazgeçmiyoruz Mitingi'ne çağrı yaptı.

İstanbul Sözleşmesi için her çarşamba Özgecan Aslan (Barış) Meydanı’nda buluşan Mersin Kadın Platformu, bu hafta nöbet eylemlerinin 10’uncusunu düzenledi. Saat 17.00 ile 19.00 arası nöbetlerini sürdüren kadınlar 19 Haziran’da İstanbul’da düzenlenecek olan İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz Mitingi’ne çağrı yaptı.

Basın açıklaması öncesinde Renkler ve Diller Korosu’nun şarkıları ile halay çeken kadınlar, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden resmen çekilmiş sayılacağı 1 Temmuz’da hayatı durdurma çağrısını yineledi.

“19 Haziran’da 1 Temmuz’a giden süreci inşa edeceğiz”

Kadınlar adına basın açıklamasını okuyan Ayşegül Göçmen, Mersin Kadın Platformu’nu yıldırmak için peş peşe gelen para cezalarına tepki göstererek şunları söyledi:

Mersin Kadın Platformu üyesi olan kadınlara kesilen para cezaları 100 bin TL’yi aştı. Ama işte bakın buradayız! Ne yaparsanız yapın kadınlara engel olamayacaksınız. Hayatlarımızdan, haklarımızdan ve birbirimizden vazgeçmeyeceğiz.

10 haftadır her hafta haklarımıza, taleplerimize ve İstanbul Sözleşmesine dair konuştuk. Konuşmaya da devam edeceğiz.

Bu cumartesi günü (19 Haziran) İstanbul başta olmak üzere birçok kentte 1 Temmuz’a giden süreci inşa edeceğiz. 1 Temmuz günü de haklarımız ve hayatımız için bir arada olacağız.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu